Március 20. – A Boldogság Világnapja

VILÁGNAP. Az ENSZ március 20-át határozta meg a Boldogság Világnapjaként, ezzel megerősítve a jólét és a boldogság fontosságát az életünkben. E jeles napot először 2013. március 20-án ünnepeltük világszerte, azóta pedig számos kezdeményezés és program igyekszik népszerűsíteni a boldogságot és a pozitív gondolkodást.

A boldogság nemzetközi napjának ötlete a kis himalájai buddhista királyságtól, Bhutántól származik. Bhután volt az első ország, amely bevezette a bruttó nemzeti boldogság fogalmát, mint a lakosai jólétének mérésére szolgáló mutatót. A bhutáni kormány szerint ez a koncepció többet elárul az ország állapotáról, mint a bruttó hazai össztermék (GDP), hangsúlyozva ezzel a boldogság jelentőségét a gazdasági mutatók mellett.

A boldogság pozitív érzelmekkel jellemezhető mentális állapot, amely a megelégedettségtől az intenzív örömérzésig terjedhet. Ez az alapvető emberi érzelem számos biológiai, pszichológiai, vallási és filozófiai szempontból megközelíthető. Az ilyen megközelítések segítenek definiálni a boldogság mibenlétét és iránymutatást adnak arra, hogy miként érhetjük el vagy honnan ered.

Sokak szerint a boldogság mértéke a valóságunk és a ránk bízott küldetésünk metszete. Ez a megközelítés arra ösztönöz bennünket, hogy keressük a számunkra fontos dolgokat az életben, és törekedjünk a belső harmónia és elégedettség elérésére.

Március 20-a tehát kiváló alkalom arra, hogy elgondolkodjunk a boldogság forrásairól, és fontos értékekké emeljük a jólétet és a pozitív érzelmeket mindennapi életünkben. Ünnepeljük együtt a boldogságot, és törekedjünk arra, hogy egy boldogabb világot építsünk magunk és mások számára!

„A boldogság keresése az emberi lét alapvető célja.”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ultimele articole

Articole Similare