Rezultate alegeri locale 2024 în comunele din județul Mureș

ALEGERI. În urma alegerilor locale din județul Mureș, următorii candidați au fost aleși primari:

  • Acățari: Osváth Csaba (UDMR)
  • Adămuș: Miklos Tibor-Laszlo (UDMR)
  • Albești: Sovrea Nicolae (PSD)
  • Aluniș: Kristof Jozsef-Loránt (UDMR)
  • Atintis: Jakab János-István (PSD)
  • Băgaciu: Aldea Ioan (PSD)
  • Băla: Huza Ioan (PNL)
  • Bălăușeri: Varga Adorjan (UDMR)
  • Batoș: Cotoi Dumitru (PSD)
  • Beica de Jos: Moldovan Maria (PSD)
  • Bereni: Benedekfi Csaba (UDMR)
  • Bichiș: Mihály Ferencz-Attila (UDMR)
  • Bogata: Coc Doina (PSD)
  • Brâncovenești: Őrdög Ferencz (UDMR)
  • Breaza: Alexa Sorin-Emilian (PNL)
  • Ceuașu de Câmpie: Szabó Jozsef-Levente (UDMR)
  • Chibed: Zakariás Botond-Csaba (UDMR)
  • Chiheru de Jos: Runcan Mihai-Dan (PSD)
  • Coroisânmărtin: Comerzan Nicolae (PNL)
  • Corunca: Takacs Szabolcs (UDMR)
  • Cozma: Ormenișan Petru (PNL)
  • Crăciunești: Bodo Karoly-Gyula (UDMR)
  • Crăiești: Vereș Vasile (PNL)
  • Cristești: Kovacs Edit (UDMR)
  • Cucerdea: Morar Vasile (PNL)
  • Cuci: Șuta Ilie (PSD)
  • Daneș: Vali Hundorfean (PSD)
  • Deda: Lucretia Cadar (PSD)
  • Eremitu: Magyari Péter (UDMR)
  • Fântânele: Varga József (UDMR)
  • Fărăgău: Milășan Ioan (PSD)
  • Gălești: Karácsony Károly (UDMR)
  • Gănești: Balog Elemér (UDMR)
  • Gheorghe Doja: Iszlai Tibor (UDMR)
  • Ghindari: Vass Imre (independent)
  • Glodeni: Kozma Barna (UDMR)
  • Gornești: Kolcsar Gyula (UDMR)
  • Hodoșa: Barabási Otto (UDMR)
  • Ibănești: Dan Vasile Dumitru (PSD)
  • Iclănzel: Nicolae Banea (PSD)
  • Ideciu de Jos: Feier Lucian-Laurean (PNL)
  • Lunca: Vultur Teodor (PSD)
  • Lunca Bradului: Vultur Petru (PNL)
  • Măgherani: Kacsó Lajos (UDMR)
  • Miheșu de Câmpie: Emil Cassoni (PNL)
  • Nadeș: Alexandru Sâmpetrean (PSD)
  • Neaua: Csiszér Izabella (UDMR)
  • Ogra: Teodor Neacșa (PSD)
  • Pănet: Bodó Előd-Barna (UDMR)
  • Păsăreni: Szőcs Antal (UDMR)
  • Răstolița: Marius Lirca (PSD)
  • Sângeorgiu de Mureș: Sófalvi Szabolcs (UDMR)
  • Sânpetru de Câmpie: Spiru Șerban Crăciun (PSD)
  • Sântana de Mureș: Dumitru Moldovan (PSD)
  • Sărățeni: Zsigmond Pál (UDMR)
  • Saschiz: Şoaita Ovidiu (PNL)
  • Șăulia: Vancea Dorel-Grigore (PSD)
  • Șincai: Făgăraș Vasile-Valentin (PNL)
  • Suseni: Mihai Morar (PSD)
  • Tăureni: Oltean Ovidiu-Petru (PSD)
  • Valea Largă: Pădurean Beniamin (PNL)
  • Vărgata: Varga Ervin (UDMR)
  • Vătava: Bendriș Emil (PSD)
  • Vețca: Fekete Pál (UDMR)
  • Viișoara: Petri Pavel-Claudiu (PSD)
  • Voivodeni: Boer Vasile (PSD)
  • Zagăr: Pătrușel Claudiu (PSD)
  • Zau de Câmpie: Iurian Alexandru (PNL)
  • Sărmaș: Valer Botezan (PSD)
  • Miercurea Nirajului: Toth Sandor (UDMR)
  • Sângeorgiu de Pădure: Szasz Levente (UDMR)

Felicitări tuturor, succes și putere de muncă!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ultimele articole

Articole Similare