Victoria categorică a echipei CSM Târgu Mureș în fața Dinamo București

SPORT. Echipa CSM Târgu Mureș a obținut o victorie impresionantă în capitală, dominând Dinamo București într-un meci în care adversarii au fost controlați treptat, sfert după sfert. Scorul final a fost 95-84 pentru echipa oaspete.

Iată principalele momente ale partidei și marcatorii echipei CSM Târgu Mureș:

Sfertul 1:
Scor final: Dinamo București 18 – 17 CSM Târgu Mureș.
Alin Borșa a deschis tabela cu o triplă impresionantă, stabilind tonul pentru primele minute.
Echipa noastră a obținut rapid un avantaj de două posesii, cu coșuri sub panou semnate de Sánta.
Căpitanul Sánta a acumulat două greșeli personale, fiind nevoit să se retragă pentru scurt timp.
Martinic a revenit în joc și a devenit cel mai bun marcator al meciului.

Sfertul 2:
Scor la pauză: Dinamo București 39 – 39 CSM Târgu Mureș.
Dinamo a reușit să ne ajungă din urmă, dar Martinic și-a adus contribuția cu o triplă crucială.
Am câștigat partea secundă a sfertului cu 17-8, egalând situația la pauza mare.

Sfertul 3:
Scor: Dinamo București 53 – 66 CSM Târgu Mureș.
Echilibrul s-a menținut până în jumătatea a doua a sfertului trei.
Apărarea noastră a funcționat excelent în ultimele cinci minute, limitând adversarii la doar 2 puncte și marcând 12.

Sfertul 4:
Scor final: Dinamo București 84 – 95 CSM Târgu Mureș.
Avem un avantaj confortabil de 15 puncte, iar victoria pare aproape.
Dinamo reușește să revină la -5, dar jucătorii noștri, conduși de Borșa și Martinic, rămân la control.
Borșa reușește o triplă impresionantă, iar Gajovic marchează un coș vital în momentele critice.
Martinic încheie partida cu a patra aruncare de trei puncte, stabilind scorul final la 95-84 pentru echipa CSM Târgu Mureș.

În concluzie, echipa condusă de antrenorii Trif George și Pora Vlad a obținut o victorie importantă, demonstrând coeziune și determinare pe teren. Bravo băieților!