HANDBAL – CSM Târgu Mureș, eliminată din Cupa României după ce a pierdut acasă cu U. Cluj-Napoca

0
115

CUPA ROMÂNIEI. CSM Târgu Mureș (Divizia A) a pierdut calificarea în sferturile Cupei României la handbal feminin, fiind învinsă pe teren propriu de echipa de primă Ligă Universitatea Cluj-Napoca, cu 27-34 (14-16).

Pentru târgumureșence au marcat Bărăbaș (10 goluri), Darie și Bucin (câte 4 goluri), Târșoagă și Stângu (câte 3 goluri), Munteanu (2 goluri) și Lăcătuș (1 gol). Pentru clujence au marcat Ani-Senocico (10 goluri), Petruș și Lazăr (câte 7 goluri), Dindiligan (4 goluri), Boian (3 goluri), Popa, Moroianu și Stoklosa (câte 1 gol).

* FC Argeş – SCM Râmnicu Vâlcea 24-32

* Dinamo Bucureşti – Măgura Cisnădie (se dispută duminică, 17 martie).

Meciurile din sferturile de finală vor avea loc tot în luna martie și tot într-un singur joc, eliminatoriu, învingătoarele urmând să se califice în Turneul Final Four, programat între 19-21 aprilie. Deținătoarea trofeului este campioana CSM Bucureşti.